O nás

Naše sociální zařízení „Domov se zvláštním režimem“ se nachází v rekonstruovaném bývalém mlýně v obci Samopše, v překrásně přírodě na břehu řeky Sázavy. Poklidné prostředí občas naruší pokřik  „Ahoj“ projíždějících vodáků, anebo výskot koupajících se dětí, což je pro klienty příjemné zpestření a rozptýlení.

Poskytujeme nepřetržitou celoroční pobytovou službu ve dvou budovách, které dělí park se starými vzrostlými stromy, jejichž rozrostlé koruny poskytují příjemné posezení v chládku v teplých letních dnech.

Budova A

je třípodlažní s kapacitou 49 lůžek. Pokoje jsou vybaveny lůžky s nočními stolky, skříněmi, stolem, židlemi a TV. Sociální zařízení jsou přístupná  z hlavní chodby (sprchový kout, umyvadlo, WC). Klienty hojně využívaná terasa umožňuje překrásný výhled na řeku Sázavu, okolní přírodu a posázavský pacifik. Společenskou místnost mohou klienti využívat též jako jídelnu. Každé patro je vybaveno denní kuchyňkou. V přízemí budovy je aktivizační pracoviště, kde mohou klienti trávit volný čas pod vedením kvalifikovaného pracovníka. Bezbariérový přístup je zajištěn venkovním výtahem.

Budova B

je jednopodlažní s kapacitou 22 lůžek. Pokoje jsou vybaveny lůžky s nočními stolky, skříněmi, stolem, židlemi a TV. Součástí čtyr pokojů je sociální zařízení (sprchový kout, umyvadlo, WC). Ostatní klienti využívají sociální zařízení přístupná z hlavní chodby. Součástí budovy je zahrada, kde klienti rádi tráví volný čas na sluníčku, nebo ve stínu zastřešené terasy. Prostor pro aktivizaci klientů se nachází ve druhém patře, kde se klienti také setkávají při poslechu hudby a sledování televize v prostorné společenské místnosti. Bezbariérový přístup je zajištěn plošinou.  • Pro vytvoření příjemného domácího prostředí, které maximálně pozitivně působí na kvalitu života, nabízíme klientům dotvářet vlastní pokoj například fotografiemi, obrázky, mít svůj polštářek, deku, případně křeslo nebo drobný nábytek.
  • Rodina, známí a přátelé mohou klienty navštěvovat každý den.
  • Klienty v domově navštěvuje také římskokatolický kněz.
  • Péči o klienty zajišťuje odborný pečovatelský a zdravotní personál. Na spokojenosti klientů má svůj podíl i naše kuchyň, kde se vaří domácí strava. Nezapomínáme na to, že stářím či nemocí život nekončí. A co každého z nás potěší více než dobré jídlo.¨