Malé ohlédnutí za uplynulým rokem 2021


Stránky:  1 · 2 ·

        
        
        
        
        

Stránky:  1 · 2 ·

prezentace fotografií


    JEŽÍŠKOVA VNOUČATA – projekt Českého rozhlasu Těší nás, že jsme se mohli zapojit do projektu Ježíškova vnoučata. Je velkým zážitkem sledovat radost a dojetí v očích klientů, kteří byli obdarováni. Dárky k nám přicházejí z celé České republiky. Děkujeme všem, kteří jste se rozhodli udělat našim klientům radost. Moc si toho vážíme.


    Štědrý den začal velkými přípravami. Celý den byl ve znamení vánoční atmosféry. U stromečku jsme si poslechli a zazpívali koledy, rozdali dárky a připomněli jsme si také zvyky spojené s tímto dnem. K štědrovečerní večeři se tradičně podával bramborový salát s řízkem.


    Svatý Mikuláš z Myry byl biskup v Lykii. Už za svého života byl velmi oblíbený mezi lidmi, proslul štědrostí a množstvím zázraků. Jeho svátek připadá na 6. prosinec a oslava tohoto svátku je spojena s rozdáváním dárků dětem (obvykle v předvečer 5. prosince). V našem domově sice nemáme děti, ale chtěli jsme tímto přiblížit našim klientům dobu, kdy oni tento večer trávili se svými dětmi a vnoučaty. Mnozí si možná vzpomněli na svoje dětství a na dárky od Mikuláše.


    Beseda s ukázkou živých netopýrů ZO ČSOP Nyctalus Beseda o životě netopýrů, o jejich odlišnostech od ostatních savců, co dělat, když potkáme netopýra. Klienti měli radost a příjemný zážitek ze setkání s živým netopýrem Na závěr jsme si je mohli zblízka prohlédnout a pohladit


    Mezinárodní den seniorů je věnován našim maminkám, tatínkům, babičkám a dědečkům Tento den jsme s klienty oslavili v areálu naší zahrady. Součástí oslavy bylo hudební vystoupení „MÍLA HARTMAN ZPÍVÁ PÍSNĚ KARLA GOTTA“ Všichni jsme si krásný podzimní den užili. 🙂 Přejeme všem seniorům pevné zdraví a spoustu dní, ze kterých jim zůstanou krásné vzpomínky.


    „Canisterapie je léčba lidské duše psí láskou“ I němá tvář dokáže pomáhat lidem s různými problémy. Tuto metodu používáme i my v našem domově. Canisterapie je název pro metodu pozitivního psychosociálního a fyziorehabilitačního působení na člověka, prostřednictvím speciálně vedeného a cvičeného psa.


    Oddělení služební kynologie Odpoledne s policisty a jejich služebními psy z oddělení služební kynologie – Domašín Bruk. Klientům předvedli ukázky týkající se speciálních činností.


    Okolí domova nabízí dostatek možností pro relaxaci a odpočinek. Klienti mají k dispozici zahradu s posezením. Protože jsou Samopše klidnou obcí, poskytují i bezpečný prostor pro vycházky po okolí či do přírody.


    Navštívil nás pan Kunc se svými dravci. Měl pro nás připravené poutavé vyprávění a zkušenosti ze záchranné stanice. Naši klienti se dozvěděli nejen plno zajímavostí ale mohli si dravce prohlédnout a pohladit.


    Mezinárodní olympijský den připadá na 23.6. Tak i my jsme si v domově v areálu zahrady uspořádali sportovní den plný her. Naše disciplíny byly házení kroužků, kuželky, stavění věže atd…. Na závěr nechybělo předání diplomů a sladká odměna. Všichni obdrželi první místo.


    Pálení čarodějnic patří k lidovým zvykům a tak jsme pro klienty připravili čarodějnické odpoledne. Čarodějnici vyrobenou klienty jsme podle starých zvyků upálili na hranici. Poté následovalo občerstvení v podobě opečených buřtů, které si většina klientů sama opekla.


    Velikonoce v našem domově proběhly v duchu historických událostí. Četli jsme s klienty o významu pomlázky, beránka, barvení vajec a dalších tradic, které se týkají velikonočních svátků. Každý zavzpomínal jakým způsobem slavil Velikonoce v minulosti.